Pasternack PE3C1031-24
Part No.:
PE3C1031-24
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C1031-24.pdf
Description:
COAX CBL TNC TO TNC
Shipping
Inventory:764
Comments
PE3C1031-24 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz