Pasternack PE3C1135-36
Part No.:
PE3C1135-36
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C1135-36.pdf
Description:
COAX CBL TNC TO TNC
Comments
PE3C1135-36 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz