Pasternack PE3C1173-60
Part No.:
PE3C1173-60
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C1173-60.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Comments
PE3C1173-60 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz
Color:
Green
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C