Pasternack PE3C1271-50CM
Part No.:
PE3C1271-50CM
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C1271-50CM.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO TNC
Comments
PE3C1271-50CM Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz
Color:
Green
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C