Pasternack PE3C1704/HS-48
Part No.:
PE3C1704/HS-48
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C1704/HS-48.pdf
Description:
TNC Male to SMA Male Cable 48 In
Shipping
Inventory:617
Comments
PE3C1704/HS-48 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
TNC Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz