Pasternack PE3C1737LF-12
Part No.:
PE3C1737LF-12
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C1737LF-12.pdf
Description:
N Male to N Male Low Loss Cable
Shipping
Inventory:490
Comments
PE3C1737LF-12 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz