Pasternack PE3C1889-50CM
Part No.:
PE3C1889-50CM
Description:
N Male to TNC Male Cable Using L
Shipping
Inventory:593
Comments
PE3C1889-50CM Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz