Pasternack PE3C1934/HS-36
Part No.:
PE3C1934/HS-36
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C1934/HS-36.pdf
Description:
BNC Male to N Male Low Loss Cabl
Comments
PE3C1934/HS-36 Specifications
Style:
BNC to N-Type
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C