Pasternack PE3C1982-36
Part No.:
PE3C1982-36
Description:
N Male to SMA Male Cable 36 Inch
Shipping
Inventory:981
Comments
PE3C1982-36 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz