Pasternack PE3C1997LF-60
Part No.:
PE3C1997LF-60
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C1997LF-60.pdf
Description:
MMCX Plug to SMA Male Right Angl
Shipping
Inventory:139
Comments
PE3C1997LF-60 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
MMCX Plug
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz