Pasternack PE3C2599LF-48
Part No.:
PE3C2599LF-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C2599LF-48.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMC
Comments
PE3C2599LF-48 Specifications
Style:
BNC to SMC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
SMC Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz