Pasternack PE3C2884-12
Part No.:
PE3C2884-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C2884-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Comments
PE3C2884-12 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz
Color:
Green
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C