Pasternack PE3C2998-12
Part No.:
PE3C2998-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C2998-12.pdf
Description:
COAX CBL 10-32 TO BNC
Shipping
Inventory:106
Comments
PE3C2998-12 Specifications
Style:
10-32 to BNC
1st Connector:
10-32 Plug, Right Angle
2nd Connector:
BNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz