Pasternack PE3C3168LF-48
Part No.:
PE3C3168LF-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C3168LF-48.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Comments
PE3C3168LF-48 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz