Pasternack PE3C3234-36
Part No.:
PE3C3234-36
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C3234-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE3C3234-36 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz
Color:
Green
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C