Pasternack PE3C3242-60
Part No.:
PE3C3242-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C3242-60.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Shipping
Inventory:298
Comments
PE3C3242-60 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
TNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz
Color:
Green
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C