Pasternack PE3C3321LF-48
Part No.:
PE3C3321LF-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C3321LF-48.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Comments
PE3C3321LF-48 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
RG-179
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
400 MHz