Pasternack PE3C3344-60
Part No.:
PE3C3344-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C3344-60.pdf
Description:
BNC Male to BNC Female Cable 60
Comments
PE3C3344-60 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
BNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz