Pasternack PE3C3354-12
Part No.:
PE3C3354-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C3354-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Shipping
Inventory:405
Comments
PE3C3354-12 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz