Pasternack PE3C3395-36
Part No.:
PE3C3395-36
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C3395-36.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMB
Shipping
Inventory:773
Comments
PE3C3395-36 Specifications
Style:
BNC to SMB
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
SMB Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C