Pasternack PE3C3397-24
Part No.:
PE3C3397-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C3397-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Comments
PE3C3397-24 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
BNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz