Pasternack PE3C3437-72
Part No.:
PE3C3437-72
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C3437-72.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Shipping
Inventory:139
Comments
PE3C3437-72 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:
RG-188
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz