Pasternack PE3C3510LF-36
Part No.:
PE3C3510LF-36
Description:
SMA Male to BNC Male Cable 36 In
Comments
PE3C3510LF-36 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-188 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz