Pasternack PE3C3987-18
Part No.:
PE3C3987-18
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C3987-18.pdf
Description:
COAX CBL MMBX TO MMBX
Comments
PE3C3987-18 Specifications
Style:
MMBX to MMBX
1st Connector:
MMBX Plug, Right Angle
2nd Connector:
MMBX Plug, Right Angle
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz