Pasternack PE3C3991-12
Part No.:
PE3C3991-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C3991-12.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO MMBX
Comments
PE3C3991-12 Specifications
Style:
RP-SMA to MMBX
1st Connector:
RP-SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz