Pasternack PE3C4374-18
Part No.:
PE3C4374-18
Description:
SSMC Plug Right Angle to SSMC Pl
Shipping
Inventory:139
Comments
PE3C4374-18 Specifications
Style:
SSMC to SSMC
1st Connector:
SSMC Plug, Right Angle
2nd Connector:
SSMC Plug, Right Angle
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz