Pasternack PE3C4413-72
Part No.:
PE3C4413-72
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C4413-72.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SSMC
Shipping
Inventory:214
Comments
PE3C4413-72 Specifications
Style:
BNC to SSMC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
SSMC Plug
Length:
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz