Pasternack PE3C4417-12
Part No.:
PE3C4417-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C4417-12.pdf
Description:
COAX CBL SSMC TO TNC
Shipping
Inventory:214
Comments
PE3C4417-12 Specifications
Style:
SSMC to TNC
1st Connector:
SSMC Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
500 MHz