Pasternack PE3C4426-18
Part No.:
PE3C4426-18
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C4426-18.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SSMC
Shipping
Inventory:214
Comments
PE3C4426-18 Specifications
Style:
SMA to SSMC
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SSMC Plug
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz