Pasternack PE3C4476-60
Part No.:
PE3C4476-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C4476-60.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SSMC
Comments
PE3C4476-60 Specifications
Style:
BNC to SSMC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
SSMC Plug, Right Angle
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz