Pasternack PE3C5244-48
Part No.:
PE3C5244-48
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C5244-48.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Comments
PE3C5244-48 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz