Pasternack PE3C5262-50CM
Part No.:
PE3C5262-50CM
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C5262-50CM.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Comments
PE3C5262-50CM Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz