Pasternack PE3C5275-48
Part No.:
PE3C5275-48
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C5275-48.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Comments
PE3C5275-48 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz