Pasternack PE3C5284-12
Part No.:
PE3C5284-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C5284-12.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO TNC
Comments
PE3C5284-12 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz