Pasternack PE3C5655-36
Part No.:
PE3C5655-36
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C5655-36.pdf
Description:
HN Male to LC Male Right Angle C
Comments
PE3C5655-36 Specifications
Style:
HN to LC
1st Connector:
HN Plug
2nd Connector:
LC Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-214
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C