Pasternack PE3C5767-60
Part No.:
PE3C5767-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C5767-60.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Shipping
Inventory:883
Comments
PE3C5767-60 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz