Pasternack PE3C6634-36
Part No.:
PE3C6634-36
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C6634-36.pdf
Description:
COAX CBL 2.4MM TO SMA
Comments
PE3C6634-36 Specifications
Style:
2.4mm to SMA
1st Connector:
2.4mm Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
26.5 GHz