Pasternack PE3C6845-60
Part No.:
PE3C6845-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C6845-60.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Shipping
Inventory:738
Comments
PE3C6845-60 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
RG-55
Cable Impedance:
53 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz