Pasternack PE3C7814-18
Part No.:
PE3C7814-18
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C7814-18.pdf
Description:
2.4mm Male to 2.4mm Female Cable
Comments
PE3C7814-18 Specifications
Style:
2.4mm to 2.4mm
1st Connector:
2.4mm Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
2.4mm Plug
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-405
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
40 GHz