Pasternack PE3C7876-12
Part No.:
PE3C7876-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C7876-12.pdf
Description:
Snap-On QMA Male Right Angle to
Comments
PE3C7876-12 Specifications
Style:
QMA to QMA
1st Connector:
QMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
QMA Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz