Pasternack PE3C7998-24
Part No.:
PE3C7998-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C7998-24.pdf
Description:
N Male to N Male Low PIM Cable 2
Shipping
Inventory:205
Comments
PE3C7998-24 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
TFT-402LF
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz