Pasternack PE3C7998-50CM
Part No.:
PE3C7998-50CM
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C7998-50CM.pdf
Description:
N Male to N Male Low PIM Cable 5
Shipping
Inventory:205
Comments
PE3C7998-50CM Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
TFT-402LF
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz