Pasternack PE3C8742/GR-300
Part No.:
PE3C8742/GR-300
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C8742/GR-300.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO HD-BNC
Comments
PE3C8742/GR-300 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Style:
BNC to HD-BNC
1st Connector:
BNC Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
HD-BNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
300.0" (7.6m) 25.0'
Cable Type:
Belden 4694R
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
12 GHz
Color:
Green
Features:
Operating Temperature:
-30°C ~ 75°C