Pasternack PE3C8742/VL-300
Part No.:
PE3C8742/VL-300
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C8742/VL-300.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO HD-BNC
Comments
PE3C8742/VL-300 Specifications
Packaging:
Tape & Box (TB)
Style:
BNC to HD-BNC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
HD-BNC Plug
Length:
300.0" (7.6m) 25.0'
Cable Type:
Belden 4694R
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
12 GHz
Color:
Violet
Features:
Operating Temperature:
-30°C ~ 75°C