Pasternack PE3C8984-72
Part No.:
PE3C8984-72
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3C8984-72.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO FAKRA
Comments
PE3C8984-72 Specifications
Packaging:
Retail Package
Style:
SMA to Fakra
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
Fakra Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
Length:
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz