Pasternack PE3TC0650-24
Part No.:
PE3TC0650-24
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3TC0650-24.pdf
Description:
COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM
Comments
PE3TC0650-24 Specifications
Style:
2.4mm to 2.4mm
1st Connector:
2.4mm Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
2.4mm Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
VNA
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
50 GHz
Color:
Features:
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C