Pasternack PE3W00589-36
Part No.:
PE3W00589-36
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W00589-36.pdf
Description:
LC Male Right Angle to HN Male C
Comments
PE3W00589-36 Specifications
Style:
HN to LC
1st Connector:
LC Plug, Right Angle
2nd Connector:
HN Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-393
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms