Pasternack PE3W00906-36
Part No.:
PE3W00906-36
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W00906-36.pdf
Description:
SMA Male to Reverse Polarity SMA
Comments
PE3W00906-36 Specifications
Style:
RP-SMA to SMA
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz