Pasternack PE3W01288-12
Part No.:
PE3W01288-12
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W01288-12.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Shipping
Inventory:183
Comments
PE3W01288-12 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C