Pasternack PE3W01992-60
Part No.:
PE3W01992-60
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDPE3W01992-60.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Shipping
Inventory:996
Comments
PE3W01992-60 Specifications
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
BNC Plug, Right Angle
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz